BELYSNING / Golvlampor / Skålfat 7764680
*
nr 776 4680
Skålfat
+ skulptur, keramik, Lisa Larson / Paul Hoff. dia 18 + , längd: 19
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2012
kl 17:21:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 22:16:55
1
Vinnande bud
10/9 10:47:30
2
200 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampor keramik konsthantverk lisa larson lisa larsson paul hoff skulptur skålfat svensk keramik svenska keramiker
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:17
-
2027 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:25
*
Skålfat
nr 776 4680
Skålfat
+ skulptur, keramik, Lisa Larson / Paul Hoff. dia 18 + , längd: 19
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/9 22:16:55 | 1 | Vinnande bud |
10/9 10:47:30 | 2 | 200 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampor keramik konsthantverk lisa larson lisa larsson paul hoff skulptur skålfat svensk keramik svenska keramiker
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:17 -
2027 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:25